מישל מרסייה

הפקת השיער המצולמת הראשונה של מישל מרסייה הייתה כשהוא תלמיד כיתה ח׳ בלבד. ביום הצילומים לתמונת המחזור השנתית, פנו אליו כל חבריו וחברותיו ללימודים אשר זיהו, כבר אז, את כשרונו הייחודי והוא שמח לעצב את שיערם, מפן ועד תספורת.

   

כבר בגיל צעיר הבין מישל כי אהבתו נתונה לעולם השיער, לכן החליט, באופן טבעי, ללמוד ולהתמקצע בתחום, למרות רצונם של הוריו שילמד באקדמיה. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר של מעצב השיער וידאל ששון, השתלם אצל קלוד מקסים מונדיאל בפריז, עבד עם מעצב השיער ז׳אן לואי דויד והצטרף למחלקה לעיצוב אמנותי באקדמיה של וידאל ששון בלונדון, שמהותה קידום תספורות חדשניות. מסלול הקריירה של מישל נבנה מתוך מטרה ברורה להתמקצע בתחום על כל היבטיו, החל משורשי השערה ועד לרצונותיה הנסתרים של כל לקוחה.

 

כשהיה בן 10 עבר מישל עם משפחתו מצרפת לישראל ולאחר שבע שנים חזרה המשפחה לצרפת, משם הזניק מישל את מסלול הלימודים והקריירה שלו. בשנת 1985 עלה מישל לישראל, השתלב בענף הספרות הישראלי ופתח מספרה עצמאית הנושאת את שמו.

 

במהלך שנות עבודתו כמעצב שיער, מזה 34 שנים, הרחיב מישל את פעילותו בקטגוריות השונות של עולם השיער כשמול עיניו עומדת המטרה העיקרית - לייצר פתרונות טובים יותר לצרכיהן של הלקוחות. פעילותו המגוונת כוללת הקמת רשת מספרות הנושאת את שמו ובית ספר ללימוד והכשרת מעצבי שיער מקצועיים, פיתוח ושיווק סדרות מוצרים מצליחות לטיפוח השיער, פתרונות חדשניים שהגה ופיתח וחלקם רשומים כפטנטים ונמכרים ברחבי העולם - כגון המברשת להתרת קשרים, פעילות ציבורית לקידום ענף הספרות, השתתפות בהפקות אופנה, בתחרויות יופי, בתכניות טלוויזיה, בעיצוב שיערם של מפורסמים ומפורסמות ועוד.

 

מישל ממשיך לעבוד יומיים בשבוע במספרה בתל-אביב, המשמשת כסניף הדגל של רשת מישל מרסייה, שם הוא מעצב את שיערן של נשות ישראל ומשמר את הקשר הישיר והאישי שלו עם הלקוחות, קשר המאפשר לו להמשיך להעניק להן את הפתרונות החדשניים והטובים ביותר לשיערן.

 

Michel Mercier    Michel Mercier